Tallinna kinnisvaraturu graafikud juuni 2014

Maikuus näitas Maa-ameti  Tallinna korteriomandite müügitehingute statistika langust nii tehingute arvu kui keskmise m2 müügihinna osas. See on põhjustanud juba mitmeid suurt krahhi ennustavaid kirjutisi ajalehtedes.

Maikuu korteriomandite müügitehingute arv oli 575, mis on 95 tehingu ehk 14,2% võrra vähem kui aprillis (670 tehingut). Aasta esimese nelja kuu keskmine tehingute arv oli 634 tehingut kuus. Peamine põhjus selliseks kukkumiseks oli see, et maikuus toimus oluliselt vähem uute korterite müügitehingute vormistamisi kui selle aasta esimestel kuudel ja eelmise aasta teisel poolaastal. Maa-ameti statistikas registreeritakse korterite asjaõiguslikud tehingud, mis tähendab, et suuremate arendusobjektide valmimisel toimud sealsete korterite müügilepingute vormistamine tavaliselt paari kuu jooksul. Aasta alguses näiteks vormistati paari kuu jooksul Suve tn 2 majas, Paepargi arenduses, Pärnu mnt 104, Valgevase Kodu ja mitmetes väiksemates projektides valminud korterite müügid. Aasta esimestel kuudel oli tehingute arvus keskmiselt üle 110 uue korteri müügitehingu kuus, maikuus seevastu natuke üle 60. Seega umbes 50…60 tehingut tehti vähem just uute korteritega.

Maikuu korteriomandite tehingute keskmine m2 müügihind oli 1379 EUR/m2, mis võrrelduna aprilliga oli 5% vähem (1451 EUR/m2). Aastases võrdluses oli keskmise müügihinna kasv 9,6%.

Ootame rahulikku ja sooja suve.

Turugraafikutega saab tutvuda: Turugraafikud_juuni_2014